Najpopularniejsze aplikacje mobilne w Polsce. Konkretne dane realnych użytkowników

Do czerwca tego roku w Mediapanelu od Gemiusa i Polskich Badań Internetu mogliśmy sprawdzać najpopularniejsze aplikacje mobilne, ale tylko te objęte audytem. Tak więc nie obejmowało to aplikacji mobilnych od światowych gigantów, jak Google czy Facebook.

Jednak od minionych wakacji Mediapanel prezentuje już liczby użytkowników i zasięgi wszystkich aplikacji mobilnych, z których korzystamy na naszych smartfonach.

Zacznijmy jednak od danych z audytowanych aplikacji. Tutaj bezsprzecznym liderem jest Allegro, z którego aplikacji korzystało w sierpniu prawie 9 mln realnych użytkowników. Drugie miejsce to aplikacja Jak Dojadę, dzięki której możemy się wygodnie przemieszczać komunikacją miejską w wielu miastach w Polsce, a podium zamyka aplikacja pocztowa WP Poczta.

Wysoko jest też Player z treściami wideo, które od tego roku są dostępne wyłącznie na płatnych kontach. Powyżej miliona realnych użytkowników ma jeszcze aplikacja poczty Interii, OpenFM mobile, dzięki której możemy odsłuchiwać profilowanych stacji radiowych oraz aplikacja TVP Sport.

Całkiem inne liczby mamy w zestawieniu wszystkich aplikacji, z których korzystamy na naszych smartfonach. Najpopularniejsza jest oczywiście aplikacja Google, z której skorzystało w minionym miesiącu ponad 22 mln realnych użytkowników. Dalej mamy Facebooka i YouTube po 21 mln RU.

Z polskich aplikacji do TOP 20 załapało się pięć aplikacji. Co ciekawe aplikacja OLX.pl jest popularniejsza od Allegro, skorzystało z niej 11,5 mln użytkowników w sierpniu. Sporą popularnością cieszy się też aplikacja InPost Mobile, dzięki której od niedawna możemy nadawać wygodnie paczki bez etykiet, a od dłuższego czasu zdalnie otwierać skrytki, bez konieczności czekanie w kolejce.

Niewiele mniej użytkowników korzysta z aplikacji Lidl Plus oraz Żappka. Dużym zaskoczeniem jest aplikacja na ostatnim miejscu - Google Duo, która uznawana jest za zapomniane już dzieło Google, tymczasem korzysta z niego ponad 6 mln użytkowników. Co ważne, nie są instalacje tylko RU. To, jak podaje Mediapanel - liczba osób, które odwiedziły wybrany kanał mediowy (węzeł) w zdefiniowanym okresie.

Źródło: Mediapanel.

Oto najpopularniejsze aplikacje na smartfony w Polsce

Które aplikacje są najpopularniejsze w Polsce? Dzięki ciekawemu raportowi wiemy, z których programów Polacy najchętniej korzystają na swoich smartfonach. Czy są jakieś niespodzianki?

Każdy ManiaK ma na swoim smartfonie dziesiątki, a może nawet i setki aplikacji. Jeśli kiedyś ktoś zastanawiał się, które z nich są najpopularniejsze w Polsce, to z pomocą przybywa nam PBI Megapanel.

Najpopularniejsze aplikacje w Polsce w marcu 2022

Oto aplikacje, z których Polacy korzystali najchętniej w marcu 2022 roku (kliknij, żeby powiększyć):

Chyba nie ma żadnego zaskoczenia w tym, że w zestawieniu najpopularniejszych w Polsce dominują usługi od Google. Nic w tym dziwnego, gdyż większość Polaków ma smartfony z Androidem, gdzie są one preinstalowane, więc korzysta się z nich nawet mimochodem.

Najpopularniejsza w naszym kraju aplikacja Google ma w Polsce ponad 25 mln realnych użytkowników. Są oni tutaj rozumiani jako te osoby, które odwiedziły i wygenerowały co najmniej jedną odsłonę, ale to nie oznacza widza/subskrybenta. Dalsze pozycje na podium zajmują YouTube i Facebook.

Z większych ciekawostek warto zwrócić uwagę na większą popularność Dysku Google od Zdjęć Google. To dla mnie małe zaskoczenie, ale pewnie dlatego, że sam częściej korzystam z tej drugiej aplikacji. Dodam jeszcze, że w omawianym przez nas marcu spory wzrost zanotowała alternatywna usługa Microsoftu.

W Polsce Instagram ciągle jest bardziej popularny niż TikTok. W porównaniu z poprzednim badaniem spory wzrost zaliczyły Wiadomości Google.

Warto też zwrócić uwagę na to, że spore grono użytkowników stracił Snapchat, który w marcu wyleciał z TOP-20 najpopularniejszych aplikacji w Polsce.

Ja sam dziwię się temu, że bardzo wysoko ciągle jest WhatsApp, z którego ostatnio musiałem skorzystać i przyznam szczerze, że nie wzbudził on mojej sympatii.

A Ty, z jakich aplikacji aktywnie korzystasz na swoim smartfonie? Daj znać w komentarzu

Wloszczowska Maja
Wloszczowska Maja

Leave a Comment