Aplikacje i technologie mobilne iOS, Android

Chcesz podobny projekt?

Co robimy?

Przygotowujemy aplikacje mobilne zarówno użytkowe jaki rozrywkowe. Aplikacje mobilne poszerzają możliwości naszych aplikacji internetowych np. zapewniając dodatkowy kanał do wprowadzania danych. Mogą stać się także niezależnym narzędziem do realizacji określonych zadań w firmie np. edukacja klientów czy pracowników, zbieranie danych, itp.

Z drugiej strony aplikacje mobilne stanowią doskonały element kampanii marketingowych czy budowania lojalności klienta. Mamy duże doświadczenie w wykorzystywaniu aplikacji i gier w ogólnopolskich akcjach promocyjnych dla różnych branż m.in. rozrywkowej, kulinarnej, farmaceutycznej. Wykonywane w ramach takich akcji gry mobilne i aplikacje mają za zadanie podnoszenie świadomości marki i budowanie pozytywnego wizerunku firmy.

Technologie

Budujemy natywne aplikacje mobilne korzystając z frameworka React Native, umożliwiającego stworzenie wieloplatformowej aplikacji (Android, iOS) przy wykorzystaniu tego samego kodu, co pozwala na znaczną oszczędność czasu potrzebnego na tworzenie i rozwój aplikacji. Z tego samego frameworka korzystają najpopularniejsze aplikacje na świecie, jak Facebook czy Instagram. Możemy również zbudować hybrydową aplikację mobilną w oparciu o technologie Apache Cordova.

Stosowane przez nas technologie i rozwiązania

Najlepsze aplikacje na smartfony i tablety dla dzieci

Poszukując ciekawej aplikacji edukacyjnej dla naszej pociechy, nie trzeba daleko sięgać. Wystarczy sięgnąć do dobranocek dobrze znanych nam z dzieciństwa. Z bohaterem jednej z najpopularniejszych z nich można spotkać się także w serii gier przygodowych dla najmłodszych. W najnowszej, trzeciej już części Miś Uszatek odwiedza swojego wujka, malarza Ignacego, któremu ma pomóc w ukończeniu obrazu. W trakcie górskiej wędrówki fotografuje przyrodę oraz zmaga się z przygotowanymi przez twór­ców minigrami. To prawdziwa mobilna perełka polskiego studia Forever Entertainment. Przygodową rozgrywkę z ciekawą fabułą okraszono licznymi elementami edukacyjnymi rozwijającymi wszystkie zmysły dziecka, prostymi łamigłówkami, przyjemną dla ucha ścieżką dźwiękową oraz bajkową grafiką. Nie ma tu ani śladu przemocy, a gra dostępna jest w polskiej wersji językowej.

Jeśli spodoba nam się ta pozycja, możemy sięgnąć także po dwie pierwsze, nie mniej urocze części serii. Czwarta część przygód Misia Uszatka, nosząca tytuł "Teddy Floppy Ear: Kayaking", niestety nie doczekała się jeszcze spol­szczenia.

» Przeczytaj także: Google zaczyna promować strony przyjazne urządzeniom mobilnym

Nic tak nie rozwija dziecięcej inteligencji, wrażliwości i kreatywności jak klasyczne wiersze. Tym bardziej, jeśli klasykę Juliana Tuwima umiejętnie zestawi się ze współczesną technologią. Rzepka ma rewelacyjną oprawę graficzną i nastrojową ścieżkę dźwiękową, a w roli lektora występuje Piotr Fronczewski. Aplikacja nie tylko bawi, ale także pomaga w nauce czytania, ćwiczy pamięć i zdolności manualne.

Cena: od 7 złotych

Androida lub iOS Pobierz aplikację Julian Tuwim - "Rzepka" dlalub

Kolorowa zabawa

Foto: Komputer Świat

» Przeczytaj także: Dell: wytrzymałe laptopy i tablety dla uczniów

Z tej aplikacji ucieszą się zarówno maluchy, jak i ich rodzice. To klasyczna kolorowanka dla dzieci, tyle że licząca aż 500 obrazków podzielonych na wiele kategorii. Do kompletu mamy bardzo prosty interfejs, 256 kolorów cyfrowych kredek, próbnik do pobierania koloru z obrazka oraz obrót obrazu o 90 stopni. Prosto i przejrzyście, czyli dokładnie tak, jak powinno to wyglądać w aplikacji dla maluchów. Pełna wersja z 500 obrazkami jest płatna, ale zanim wydamy pieniądze, możemy sprawdzić, czy spodoba się naszym dzieciom, instalując wersję testową ograniczoną do kolorowanek o niskim stopniu trudności.

Cena: od 4 złotych

Androida Pobierz aplikację 500 kolorowanek dla

Bajkowe VoD

Foto: Komputer Świat

» Przeczytaj także: Jak wybrać odpowiedni tablet

Wielu rodziców z utęsknieniem wyczekuje na polską wersję aplikacji YouTube Kids. Tymczasem ma ona bardzo ciekawą alternatywę w postaci aplikacji Onetu. Działa ona dokładnie tak, jak jej "doros­ła" wersja, z wyjątkiem tego, że dostępne materiały podzielono nie tylko na kategorie tematyczne, ale także wiekowe - od 2 do 4 lat oraz od 5 do 7 lat. Z łatwością znajdziemy tu więc zarówno coś dla maluchów, jak i dla starszych dzieci, a oferta programowa zawiera zarówno klasyczne bajki, jak i ciekawe filmy pełnometrażowe. To ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którym zależy, aby ich pociechy oglądały pogodne bajki pozbawione agresji.

Cena: darmowy

Androida Pobierz aplikację VoD Bajki dla

Sklej sobie dinozaura

Foto: Komputer Świat

» Przeczytaj także: Jak wybrać aparat fotograficzny dla dziecka

Dzięki tej aplikacji możemy samodzielnie zaprojektować trójwymiarowy model dinozaura. Do wyboru jest 10 gatunków tych stworzeń oraz sporo dodatków, za pomocą których nasze dziecko z łatwością stworzy coś niepowtarzalnego. Efekt własnoręcznej pracy można wydrukować i skleić.

Cena: około 16 złotych

iOS Pobierz aplikację Foldify Dinosaurs dla

Znajdź zwierzaki

Foto: Komputer Świat

» Przeczytaj także: Music Preview i Video Preview - dwie nowe aplikacje od Microsoftu

Edukacyjna aplikacja dla dzieci już od 2 roku życia. Akuku, gdzie jestem? rozwija zdolności manualne, uczy spostrzegawczości, liczenia, cyfr i rozpoznawania odgłosów. Całość polega na odnajdywaniu zwierząt na planszach prezentowanych w aplikacji. Zlokalizowano je w wielu regionach świata, a do odkrycia jest ich aż 45.

Cena: darmowy

Androida Pobierz aplikację Akuku, gdzie jestem? dla

Zawsze czyste ząbki

Foto: Komputer Świat

» Przeczytaj także:  czyli Microsoft sprawdza ile masz lat

Mycie zębów potrafi być nie lada wyzwaniem dla rodzica starającego się nakłonić do tego malucha. Wpojenie takich nawyków można sobie jednak ułatwić aplikacją Czyste Ząbki. Znajdziemy tu prezentację, jak prawidłowo dbać o stan uzębienia, oraz zegar odliczający czas do końca mycia. Wszystko odbywa się przez zabawę - szczotkowanie umila dzieciom wpadająca w ucho piosenka, a za gwiazdki otrzymywane za każde udane mycie zębów można dokupić akcesoria dla Pastusia - głównego bohatera aplikacji.

Cena: darmowy

Androida lub iOS Pobierz aplikację Czyste ząbki z AquaFresh dlalub

Fabryka robotów

Foto: Komputer Świat

» Przeczytaj także: YouTube Kids: nowa aplikacja specjalnie dla dzieci

Wyobraźnia dziecięcych konstruktorów nie zna żadnych granic, więc warto dać im do ręki solidne narzędzie, które nie ugnie się pod naporem ich fantazji. Taką propozycją jest Robot Factory. Aplikacja stawia przed dzieckiem kreatywne zadanie skonstruowania robota z mnóstwa przeróżnych elementów i przetestowania go.

Najlepsze aplikacje mobilne do szkicowania, malowania i rysowania

Autodesk SketchBook to nie jedyne rozwiązanie do malowania i szkicowania obrazów na smartfonach i tabletach;

Doskonałą alternatywą dla niego są pozycje, takie jak Infinite Painter i Concepts: Sketch, Note, Draw, które pozwalają tworzyć równie kreatywne i złożone projekty;

Osoby, które poszukują praktycznego rozwiązania do szkicowania komiksów, powinny zainteresować się aplikacją MediBang Paint.

Więcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Nowoczesne programy do szkicowania to odpowiednio zaprojektowane edytory graficzne, za pomocą których użytkownicy mogą z łatwością rysować na urządzeniu cyfrowym. Na początku nie musimy mieć żadnego doświadczenia w projektowaniu, a kolejne umiejętności zdobywamy wraz z treningiem praktycznym. Jest to idealny sposób na stworzenie przydatnych rysunków technicznych, wykresów, diagramów, a także kreatywnych prac do szkoły, na studia oraz do prywatnego portfolio. Korzystając z takiego narzędzia, można w równie łatwy sposób rozpocząć praktyczny kurs rysowania od podstaw. To doskonała okazja na zdobycie cennych zdolności, a także wyrażenie siebie poprzez unikatowe grafiki.

Autodesk SketchBook

Pierwsza propozycja to Autodesk SketchBook, czyli jedna z najchętniej pobieranych aplikacji mobilnych do szkicowania, rysowania i malowania na smartfonach bądź tabletach z Android i iOS. Szeroka gama w pełni konfigurowalnych pędzli, aerografów czy markerów ołówkowych wspomaganych przez linijki, prowadnice oraz narzędzia do prawidłowego posługiwania się kreską przyczyni się tworzenia zjawiskowych obrazów. Autorzy nie zapomnieli również o możliwości pracy na warstwach i stosowania trybów mieszania. Co więcej, aplikacja Autodesk SketchBook jest wzbogacona o organizer i bibliotekę, a także opcję zapisywania i przechowywania projektów w chmurze. Wszystko to zamknięte w przejrzystym interfejsie, który zapewnia komfortowe środowisko do nauki i kreatywnej zabawy także początkującym użytkownikom.

Tags:
Wloszczowska Maja
Wloszczowska Maja

Leave a Comment