W iOS 7 firma Apple zintegrowała nowy interfejs programowy dla kontrolerów gier, który może służyć do sterowania grami iOS za pomocą gamepadów. Teraz pojawiły się pierwsze zdjęcia produktów, najwyraźniej przedstawiające pierwszego gamepada do iPhone'a firmy Logitech.

iOS 7

Wraz z nowym interfejsem Gamepad API firma Apple wydała również wytyczne, które zasadniczo opisują dwa typy gamepadów obsługiwanych przez ten nowy interfejs. Wiele specyfikacji jest obowiązkowych (na przykład przyciski muszą być wrażliwe na nacisk i jednolicie oznakowane). Jako producent gamepadów, jeśli chcesz mieć pieczęć Apple MFI, musisz się jej trzymać.

Prostszy „standardowy gamepad” ma tylko panel sterowania, dwa przyciski naramienne, pauzę i cztery przyciski akcji. Z drugiej strony „Extended Gamepad” zbliża się do prawdziwego kontrolera konsoli. Posiada dwie drążki, podkładkę kierunkową, cztery przyciski akcji i cztery naramienne oraz przycisk pauzy.

Gamepad może być zewnętrznym gamepadem lub niejako osłoną gamepada na urządzenie z systemem iOS.

Gamepad na zdjęciach opublikowanych przez @evleaks odpowiada prostszemu „standardowemu gamepadowi”. Obejmuje iPhone'a jak bardzo wydłużony pokrowiec ochronny, elementy sterujące są przymocowane po lewej i prawej stronie iPhone'a.

Dokładna specyfikacja techniczna, na przykład, czy ten gamepad ma wbudowaną dodatkową baterię, ile kosztuje i kiedy będzie dostępny na rynku, nie jest jeszcze znana.

Nie byłoby jednak niespodzianką, gdyby Logitech umieścił swojego gamepada na iPhone'a jako „pierwszego gamepada dla iOS 7” i wprowadzi go na rynek w okresie świątecznym.

Tags:
Wloszczowska Maja
Wloszczowska Maja

Leave a Comment