Oddział Huawei Honor zaprezentował nowy topowy telefon komórkowy Honor V30 (Pro). Wyposażony w szybki procesor, nowy system kamer z pięcioma obiektywami i moduł 5G, V30 jest przygotowany na przyszłość. Niestety podczas prezentacji pozostało bez odpowiedzi ważne pytanie.

Cześć V30

Honor V30 (Pro): flagowy z topowym procesorem

Chiński producent Honor zaprezentował swój nowy topowy telefon komórkowy na imprezie w Pekinie. Honor V30 i Honor V30 Pro opierają się na technologii 5G i różnią się jedynie szczegółami. Sercem obu modeli jest nowy Kirin 990 od macierzystej firmy Huawei. Ale poza procesorem nowy Honor V30 robi wrażenie. W Chinach telefon komórkowy będzie można zamawiać w przedsprzedaży od 5 grudnia.

W obu przypadkach zaokrąglone rogi wyświetlacza telefonów komórkowych mają przekątną 6,57 cala i mają rozdzielczość Full HD+. Ekran w lewym górnym rogu jest przerwany, czeka tu podwójny aparat do selfie, który może pozwolić na zdjęcia do 32 MP. Drugi obiektyw to ultraszerokokątny, który może tworzyć obrazy do 8 MP. Częścią gry jest również laserowy autofokus.

Istnieją niewielkie różnice w procesorze między modelem Honor V30 a modelem Pro. Oba polegają na Kirin 990, ale moduł 5G jest zintegrowany tylko bezpośrednio z V30 Pro. Wersja standardowa musi umożliwiać 5G przez osobny modem, tutaj zastosowano rozwiązanie Balong 5000. W obu przypadkach procesor ma do dyspozycji 6 GB lub 8 GB pamięci RAM, w zależności od modelu. Jeśli chodzi o stałą pamięć masową, klienci mogą wybierać między 128 GB (Honor V30) a 256 GB (Honor V30 Pro).

Więcej o Honorze V30 (Pro) można znaleźć w oficjalnym filmie promocyjnym:

Producent zrezygnował z czujnika linii papilarnych zintegrowanego bezpośrednio z wyświetlaczem. Zamiast tego odblokowanie odbywa się za pomocą prawej ramy, tutaj znajduje się sekcja wrażliwa na dotyk pod rockerem głośności.

Honor V30 (Pro) z kamerą „Matrix”

Potrójny aparat znajduje się z tyłu Honor V30 (Pro). Główny sensor Sony IMX600 pozwala na zdjęcia do 40 MP i podobnie jak przedni aparat posiada laserowy autofokus. Ponadto na pokładzie znajduje się teleobiektyw umożliwiający nagrywanie do 8 MP oraz potrójny zoom. W przypadku trzeciego obiektywu Honor zdecydował się na maksymalną rozdzielczość 8 MP dla modelu standardowego, podczas gdy model Pro może tutaj odnosić się do 12 MP.

Są też różnice w akumulatorze: Honor V30 ma pojemność 4200 mAh, podczas gdy wersja Pro o dziwo dochodzi tylko do 4100 mAh. Obie wersje można ładować za pomocą kabla o mocy do 40 watów. Ładowanie bezprzewodowe jest obsługiwane tylko w Honor V30 Pro, tutaj maksymalna moc to 27 watów. Odwrotne ładowanie bezprzewodowe jest możliwe przy mocy 7,5 watów.

Honor V30 (Pro): Dane techniczne w skrócie

Wyświetlacz

6,57 cala, Full HD +

edytor

Kirin 990 ośmiordzeniowy

pamięć o dostępie swobodnym

6 GB / 8 GB

Przechowywanie danych

128 GB / 256 GB

Główny aparat
Czujnik główny: 40 MP mit f/1.8-Blende, OIS

Drugi czujnik: 8 MP mit f/2.4-Blende, Dreifachzoom

Trzeci czujnik: 8 MP / 12 MP mit f/2.2 / f/2.4-Blende

Kamery przednie

32 MP, 8 MP

Paczka baterii

4200/4100 mAh z funkcją szybkiego ładowania (40 watów)

Łączność

LTE, WLAN, Bluetooth 5, USB typu C, NFC

wymiar

n / A

waga

n / A

system operacyjny

Android 10 z Magic UI 3, bez usług Google

Zabarwienie

Pomarańczowy, perłowy biały, niebieski, czarny;

cechy szczególne

Wbudowany czytnik linii papilarnych, ładowanie bezprzewodowe i ładowanie wsteczne (Honor V30 Pro)

Główny czujnik: 40 MP z aperturą f/1,8, OIS

Drugi czujnik: 8 MP z przysłoną f/2.4, potrójny zoom

Trzeci czujnik: 8 MP / 12 MP z przysłoną f/2.2/f/2,4

Honor V30 (Pro): Android 10 i Magic UI 3

W czasach embarg handlowych kwestia systemu operacyjnego nie jest zupełnie bez znaczenia. Honor oficjalnie opiera się na Androidzie 10, ale dostęp do Sklepu Play i innych aplikacji Google pozostaje odmówiony. Ostatnio był tu jakiś ruch, więc ostatnie słowo nie zostało jeszcze wypowiedziane.

Honor V30 (Pro): cena i dostępność

Honor V30 i wersja Pro będą dostępne w Chinach od 5 grudnia 2019 r. w kolorze pomarańczowym, perłowobiałym, niebieskim i czarnym. Ceny zaczynają się od 425 euro, przy czym najlepiej wyposażona wersja Honor V30 pro kosztuje równowartość 500 euro. Na prezentacji producent nie skomentował publikacji w Europie.

Tags:
Wloszczowska Maja
Wloszczowska Maja

Leave a Comment