Pierwsze telewizory Google TV mogą zostać wysłane we wrześniu. Dyrektor generalny Intela, Paul Otellini, ogłosił to w wywiadzie dla Wall Street Journal. Nie jest jednak jasne, czy miał na myśli to, że są one dostępne dla konsumentów, czy też producenci sprzętu dokonują pierwszych wysyłek do detalistów.

Zapytany rzecznik Google potwierdził tylko, że start w USA planowany jest na jesień. Według prezesa Google Erica Schmidta na targach IFA w Berlinie, międzynarodowa premiera planowana jest na 2011 rok. Tam Sony pokazało prototyp telewizora LCD obsługującego Google TV.

Dostawca wyszukiwania oficjalnie zaprezentował Google TV na konferencji Google I/O w maju. Oprogramowanie oparte na systemie operacyjnym Android znajdzie zastosowanie w telewizorach, dekoderach, odtwarzaczach Blu-ray i innych urządzeniach. Pozwala użytkownikom przełączać się między kanałami telewizyjnymi i treściami internetowymi. Zintegrowane są również usługi takie jak Mapy, Picasa i YouTube.

Otellini porównał także Google TV do niedawno wprowadzonego Apple TV drugiej generacji. Produkt Apple’a z większym prawdopodobieństwem zadowoli matkę, ponieważ według Otelliniego jest „bardzo prosty”. Jego syn jednak woli Google TV „bo jest fajnie”.

Intel dostarcza chipy zarówno Apple, jak i Google. Apple używa procesorów Intela w swoich komputerach Mac, a procesory Atom mają zasilać urządzenia Google TV produkowane na przykład przez partnerów takich jak Logitech.

Galeria zdjęć

Android 2.2: tak wygląda Froyo

Tags:
Wloszczowska Maja
Wloszczowska Maja

Leave a Comment