Wraz z modelami beTouch E120 i E130, firma Acer wprowadziła dwa podstawowe smartfony oparte na mobilnym systemie operacyjnym Google Android 1.6. Są teraz dostępne w kolorze czarnym, „elektrycznym fioletowym” i białym. E120 kosztuje 199 euro bez umowy, a E130 229 euro.

Nowe produkty napędzane są szybkim procesorem Ericsson 416 MHz, wspieranym przez 512 MB ROM i 256 MB RAM. 2,8-calowy ekran dotykowy E120 ma rozdzielczość 240 na 320 pikseli (QVGA). BlackBerry podobny do E130 oferuje 2,6-calowy ekran dotykowy o tej samej rozdzielczości i klawiaturę QWERTY.

Oprócz GPRS i EDGE, urządzenia czterozakresowe obsługują również Bluetooth, WLAN i UMTS z HSPA, co umożliwia transmisję z prędkością do 3,6 Mbit/s w kierunku downstream i maksymalnie 384 Kbit/s w kierunku upstream. Dzięki chipowi A-GPS można również korzystać z usług lokalizacyjnych lub rozwiązań nawigacyjnych. Pamięć można rozszerzyć do 32 GB za pomocą karty micro SD.

Wbudowana kamera z funkcją geotagowania oferuje rozdzielczość 3,2 megapiksela. Gniazdo jack 3,5 mm jest dostępne do podłączenia standardowych słuchawek. Na pokładzie znajduje się również radio VHF, akcelerometr i kompas elektroniczny. Zasilanie zapewnia akumulator litowo-jonowy o pojemności 1500 mAh.

Aplikacje, widżety i skróty można przechowywać na kilku ekranach głównych. Oprócz usługi strumieniowego przesyłania muzyki Acer Spinlets, preinstalowane są klienty Facebooka, Twittera, Google Maps i Youtube, a także odtwarzacz multimedialny Nemo. Dodatkowe aplikacje można znaleźć w Android Market.

Dostęp do poczty e-mail można uzyskać za pośrednictwem Gmaila i serwera Microsoft Exchange. Documents To Go pozwala użytkownikom tworzyć i edytować dokumenty Word, Excel i Powerpoint oraz czytać pliki PDF. Acer Sync umożliwia bezprzewodowe lub internetowe tworzenie kopii zapasowych, a także synchronizację danych z innymi urządzeniami.

Obsługiwany jest za pomocą ekranu dotykowego lub 4-kierunkowego klawisza nawigacyjnego (E120). Za pomocą wirtualnej klawiatury użytkownik może wybierać spośród trzech typów, od klawiszy numerycznych po pełną klawiaturę.

BeTouch E120 ma wymiary 10,4 na 5,4 na 1,3 centymetra i waży 105 gramów.E130 ma wymiary 11,5 na 6,3 na 1,2 centymetra i waży 109 gramów. Do końca roku Acer planuje udostępnić bezpłatną aktualizację systemu operacyjnego dla telefonów komórkowych - ale tylko do Androida 2.1 (Eclair), a nie do aktualnej wersji 2.2 (Froyo).

Główny temat: Android

Tags:
Wloszczowska Maja
Wloszczowska Maja

Leave a Comment