Acer dodał do swojej rodziny tabletów 7,9-calową Iconię A1. Tablet z Androidem waży 410 gramów i mierzy 20,9 na 14,6 na 1,1 centymetra i jest zasilany czterordzeniowym procesorem 1,2 GHz firmy MediaTek, wspieranym przez 1 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzną 16 GB można rozszerzyć nawet o 32 GB za pomocą karty microSD.

20,1-centymetrowy wyświetlacz z podświetleniem LED oferuje rozdzielczość 1024 na 768 pikseli przy proporcjach 4:3. Technologia IPS zapewnia wysoki kąt widzenia 170 stopni. Do komunikacji dostępne są WLAN zgodne z IEEE 802.11b / g / n i opcjonalnie 3G. Na pokładzie jest także Bluetooth 4.0 i odbiornik GPS.

Nowy tablet Acer ma z tyłu 5-megapikselowy aparat do robienia zdjęć i filmów 1080p z szybkością 30 klatek na sekundę, które można edytować bezpośrednio w podróży i udostępniać znajomym online. Z przodu znajduje się kamera internetowa o rozdzielczości 0,3 megapiksela. Oprócz złącza micro USB 2.0 zintegrowany jest port micro HDMI, za pomocą którego można przesyłać wideo i filmy na zewnętrzne nośniki wyświetlania, takie jak telewizory i projektory. Mówi się, że bateria o pojemności 4960 mAh umożliwia odtwarzanie wideo w jakości HD do 7 godzin.

Tablet współpracuje z systemem operacyjnym w wersji Android 4.2 Jelly Bean. Sterowanie gestami Touch WakeApp umożliwia bezpośredni i szybki dostęp do preferowanych aplikacji, gdy urządzenie budzi się z trybu uśpienia. Ponieważ Acer wspiera twórców niestandardowych romów, alternatywne dystrybucje Androida powinny wkrótce być dostępne dla Iconia A1. Na przykład użytkownicy poprzedniego modelu Iconia Tab A700 mogą zainstalować na tablecie CyanogenMod 10.1 oparty na systemie Android 4.2.2. Alternatywne dystrybucje Androida oferują więcej funkcji i są zwykle bardziej aktualne niż wersja Androida wydana przez producenta.

Acer Iconia A1 powinna pojawić się na rynku w maju za 189 euro w wersji WLAN. Wersja 3G pojawi się w lipcu za 239 euro.

Wskazówka: Czy znasz największe wpadki technologiczne w historii IT? Sprawdź swoją wiedzę - z 14 pytaniami na silicon.de.

Galeria zdjęć

W użyciu jest alternatywa Jelly Bean CyanogenMod 10.1

Tags:
Wloszczowska Maja
Wloszczowska Maja

Leave a Comment