Wraz z beTouch E400 firma Acer zaprezentowała smartfon z ekranem dotykowym oparty na mobilnym systemie operacyjnym Google Android 2.1 (nazwa kodowa Eclair). Jest teraz dostępny w sklepach z wymiennymi pokrowcami w kolorze czarnym, białym i czerwonym za 249 euro bez umowy.

BeTouch E400 jest zasilany przez procesor Qualcomm 600 MHz, wspierany przez 512 MB ROM i 256 MB RAM. Rezystancyjny ekran dotykowy o przekątnej 3,2 cala ma rozdzielczość 320 na 480 pikseli (HVGA).

Oprócz GPRS i EDGE, czterozakresowe urządzenie obsługuje również Bluetooth 2.0, WLAN (802.11b/g) oraz UMTS z HSPA. Dzięki chipowi A-GPS można również korzystać z usług lokalizacyjnych lub rozwiązań nawigacyjnych. Pamięć można rozszerzyć do 32 GB za pomocą karty microSD.

Wbudowany aparat z funkcją geotagowania i lampą błyskową oferuje rozdzielczość 3,2 megapiksela. Gniazdo jack 3,5 mm jest dostępne do podłączenia standardowych słuchawek. Na pokładzie znajduje się również czujnik przyspieszenia i elektroniczny kompas.

Zasilanie zapewnia akumulator litowo-polimerowy o pojemności 1090 mAh. Według producenta umożliwia on czas rozmów do 5 godzin i tryb czuwania do 400 godzin.

Aplikacje, widżety i skróty można przechowywać na kilku ekranach głównych. Oprócz usługi strumieniowego przesyłania muzyki Acer Spinlets, preinstalowane są klienty Facebooka, Google Maps i Youtube, a także odtwarzacz multimedialny Nemo. Dodatkowe aplikacje można znaleźć w Android Market.

Dostęp do poczty e-mail można uzyskać za pośrednictwem Gmaila i serwera Microsoft Exchange. Documents To Go pozwala użytkownikom tworzyć i edytować dokumenty Word, Excel i Powerpoint oraz czytać pliki PDF. Acer Sync umożliwia bezprzewodowe lub internetowe tworzenie kopii zapasowych, a także synchronizację danych z innymi urządzeniami.

BeTouch E400 ma wymiary 11,5 na 5,9 na 1,2 centymetra. Waga to 125 gramów.

Tags:
Wloszczowska Maja
Wloszczowska Maja

Leave a Comment