Acer ogłosił natychmiastową dostępność swojego smartfona „Liquid E”, który po raz pierwszy został zaprezentowany na targach MWC 2010 w Barcelonie. Model z systemem operacyjnym Google Android 2.1 (nazwa kodowa Eclair) i procesorem Qualcomm Snapdragon 8250 768 MHz kosztuje 399 euro bez umowy. Jest dostępny w kolorze czerwonym, czarnym i białym.

Pojemnościowy 3,5-calowy ekran dotykowy Liquid E ma rozdzielczość 800 na 480 pikseli z 16,7 milionami kolorów. Pamięć główna to 256 MB, wewnętrzną przestrzeń dyskową 512 MB można rozszerzyć nawet o 32 GB za pomocą kart microSD.

Wyposażenie smartfona obejmuje 5-megapikselowy aparat z autofokusem i geotagowaniem, 3,5-milimetrowe gniazdo na słuchawki, WLAN zgodne z 802.11 b/g, Bluetooth 2.0, A-GPS oraz port mini USB. Na pokładzie znajduje się również czujnik przyspieszenia, światła i zbliżeniowy.

Oprócz GSM i EDGE urządzenie obsługuje również UMTS z HSPA, co pozwala na transmisję z prędkością do 7,2 Mbit/s w downlinku i 2 Mbit/s w uplinku. Oferuje również bezpośrednie połączenie z serwisem społecznościowym Facebook i serwisem zdjęciowym Flickr. Dalsze aplikacje i widżety można pobrać z Android Market.

Producent określa maksymalny czas rozmów na 5 godzin. W trybie czuwania bateria o pojemności 1350 mAh powinna wytrzymać nawet 400 godzin.

W systemie Android 2.1 w Acer Liquid E można utworzyć do pięciu ekranów głównych, na których można przechowywać programy, widżety i skróty. Oprócz HTML5 preinstalowana przeglądarka Chrome obsługuje również wideo i geotagowanie, a także powiększanie witryny za pomocą dwukrotnego kliknięcia. Smartfon mierzy 11,5 na 6,4 na 1,3 centymetra i waży 135 gramów.

Galeria zdjęć

Android 2.2: tak wygląda Froyo

ZDNet.de dla urządzeń mobilnych: m.zdnet.de

Tags:
Wloszczowska Maja
Wloszczowska Maja

Leave a Comment